Autorská čtení, setkání dětí se spisovateli a různými osobnostmi

Na základě zájmu rádi uspořádáme setkání či autorské čtení s řadou českých spisovatelů. Besedy prosím domlouvejte alespoň 3 měsíce dopředu.

• Jiří Šandera (Bambalanda a Štruntalanda, ...)
  • Jan Opatřil (Dobrodružství kapříka Metlíka, Hororové povídky, ...)
  • Jitka Vítová (Kamarádi z lesa aneb v nouzi poznáš přítele, Květuška hledá tesaříka, ...)
  • Marek Kerles (Jak se O stalo králem, ...)
  • Jindřiška Kratschmarová (Obludky a strašidláci , Čerti nikdy nespí, ...)
  • a spoustou dalších

Setkání s Ladislavou Blažkovou, mluvčí ligy vozíčkářů

Laďka se účastnila projektu Traktory pro Afriku a na základě této cesty připravila program pro žáky 2. - 5. tříd, kdy je seznámí s několik oblastmi Afriky – především životem tamějších dětí, potravinami a stravovacími návyky místních, naturelem obyvatel atd. Vše je proloženo africkou hudbou, videi i fotkami z různých míst Afriky, včetně několika národních parků

Život očima člověka na vozíčku

Pro žáky různého věku má Laďka společně s kolegy připravený program pro děti, který jim umožní vidět svět očima člověka na vozíčku. Ten si na vlastní kůži vyzkouší prostřednictvím praktických ukázek a her.