22.3. Výživa dětí od narození do dospělosti

Tereza KukolV dnešní době je nadváha, obezita, nechutenství, anorexie problém stále většího počtu dětí. Je naivní si myslet, že z toho jednoho dne vyrostou. Za skladbu jídelníčku dětí nesou zodpovědnost rodiče i prarodiče. A právě na téma správného stravování našich dětí nahlédneme s výživovou poradkyní Terezou Kukol ve čtvrtek 22. března od 17 hodin v Městské knihovně Velká Bíteš.

Probereme důležitost výběru jídel nejen pro děti, stanovení velikostí porcí dle věku, ukážeme, na co si u dětí dávat pozor při správném stravování a stolování, jaké jsou stravovací nástrahy v jejich životě, jak zamezit chutím na sladké apod. Získáme tipy na vhodné svačinky a vyslechneme praktické rady a návody Terezy Kukol, odborné konzultantky v oblasti výživy a současně maminky dvou dětí. Přednášku ocení rodiče i prarodiče.
Pro velký zájem bude opět za symbolickou částku 50,- k dispozici i bio-impedanční přístroj, kterým si můžete nechat změřit poměr tuků, svalů a vody v těle.

Hana Vokřínková, Tereza Kukol