pátek 2. 3. Petra Havlíčková - Dobrodružství v Estonsku

2016 07_05_Den_ctvrty_-_Kajaky_2Pojďte s námi putovat po Estonsku. Promítá Petra Havlíčková a Vojtěch Tláskal. Těšíme se na vás v pátek 2. března v Městské knihovně Velká Bíteš.
Když se Evropanů zeptáte, zda-li ví, kde leží Estonsko, ačkoliv se to zdá úsměvné, někteří zapochybují. Estonsko je malá pobaltská země netušených možností, která je z bítešského náměstí vzdálená 1500km, asi dvacet hodin jízdy autem.

Na našem povídání překonáme tuto vzdálenost.

Nebudeme váhat cestovat na mořském kajaku, budeme přespávat na pobřeží či v lese, brodit se z ostrova na ostrov. Společně navštívíme národní park Lahemaa a hlavní město Tallinn, kde ochutnáme místní speciality. Zdoláme také nejvyšší ,,horu" celého rovinatého Pobaltí - Suur Munamägi, s úctyhodnými 318 m.n.m.

Petra Havlíčková