Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

7. 11. Patagonie a Antarktida - vítr a led

819813934-GEO 2590Přednáška manželů Vackových proběhne ve Velkém Výstavním sále muzea v úterý 7. listopadu od 17 hodin. Srdečně vás zvou Městská knihovna a Městské muzeum ve Velké Bíteši, pořadatelé akce.

Příběh Moniky a Jirky Vackových z jejich osmi a půl měsíční „cykloexpedice" po Jižní Americe, během níž ujeli z kolumbijské Bogoty do brazilského Ria 14 224 km. Tentokrát Vás „zavezou" do nádherné, ale občas drsné Patagonie a poplujeme s nimi na unikátní ledový kontinent Antarktidu.

Projedeme jezerní oblastí plné vulkánů a krásných aurekáriových lesů, poté si sjedeme slavnou Pinochetovu „Jižní cestu" Carreteru Austral, abychom se na její konci dostali přes dvě krásná jezera pod majestátný Fitz Roy a dojeli se podívat na jediný ledovec na světě, který stále roste - Perito Moreno. Postupně tak sjedeme až do Ohňové země a dostaneme se do nejjižněji položeného města na světě Ushuaia, odkud odplujeme na jedenáctidenní plavbu na Antarktidu. A když zbude čas, protagonisté Vám jistě rádi přiblíží desetidenní rychlý a dobrodružný přesun, více jak 3 300 km, do Buenos Aires, kam pospíchali na svou svatbu.

Module services

Kalendář akcí

Zasílání novinek z knihovny

Jako registrovaný čtenář máte přístup k informacím z naší knihovny. Novinky Vám budeme zasílat přímo na Váš e-mail :)

Partněři

Partneři webu

Kraj Vysočina Velká Bíteš Portál veřejné správy České republiky
Nahoru