28.2. v 17 hod. Historie Velké Bíteše

Přijďte si o místě svého žití rozšířit obzory a poslechnout si poutavé vyprávění žáků ZŠ, kteří zpracovali tuto lokální problematiku pod odborným vedením jejich vyučující, Mgr. Evy Čermáková.

Nechte se pozvat na ochutnávku tradičních židovských pokrmů i s vysvětlením jejich symboliky a nejzajímavějších informací o druhém nejrozšířenějším náboženství světa.

Připomenuta bude rovněž událost loňského roku – kladení Kamenů zmizelých (o rodině Fuksových ve Velké Bíteši). Pro zájemce bude promítnuta prezentace Yad Vashem – památníku obětí a hrdinů holokaustu v Izraeli.

Tématika Velké Bíteše je historicky velice zajímavá a obsáhlá. Jistě na ni můžeme být hrdi.